21.1 C
Joniškis
2024 / 05 / 14

Plastinės operacijos Lietuvoje nebėra tabu, bet žinių žmonėms apie jas dar trūksta

Ar jau skaitėte?

Pasitikėjimas savimi yra vienas svarbiausių kokybiško gyvenimo faktorių, jis atspindi mūsų požiūrį į save, tai, kokią vertę ir savybes sau priskiriame, kaip jaučiamės. Visgi, dažnai dėl įgimtų ar įgytų fizinių savybių tenka kreiptis į plastikos chirurgus, kurie gali pakoreguoti mūsų kūno estetinį vaizdą. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Giedrė Uždavinytė-Šemetienė pasakoja, kokias operacijas šiuo metu dažniausiai renkasi pacientai, kaip joms reikėtų pasiruošti ir ko dažnai neįvertina norintieji pakeisti savo išvaizdą.

- Reklama -

„Anksčiau plastinė chirurgija buvo laikoma tabu, tačiau pastarąjį dešimtmetį požiūris keičiasi, apie tai kalbama vis garsiau. Mūsų pacientai tikrai nėra tik įžymūs ir turtingi žmonės: apsilanko visos socialinės grupės, domisi visokiausio amžiaus žmonės. Viską lemia žmogaus požiūris į save, jo poreikiai“, – sako plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Giedrė Uždavinytė-Šemetienė.

Populiariausios – nesudėtingos ir mažos operacijos

Pastaraisiais metais vis daugiau dėmesio sulaukia riebalų persodinimas. Ši operacija skirta kūno linijoms koreguoti ar kai kuriems kontūrams padidinti, išlyginti gilesnes raukšles, koreguoti kūno sričių defektus, taip pat atjauninti odą. Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio.



„Šis būdas itin palankus mūsų kūnams, nes nenaudojama jokia chemija ar sintetinė medžiaga, į norimą vietą yra perkeliamas savas audinys. Po procedūros apie 40 proc. riebalų išsivaikšto, bet likę prigyja ir sukuria naujus kontūrus. Ši operacija tinka veido jauninimui, lūpų ir skruostų putlinimui ar koreguojant įgimtus, pavyzdžiui, smakro defektus“, – pasakoja „Kardiolitos klinikų“ Dermatologijos ir estetinės chirurgijos centro gydytoja.

Didelio susidomėjimo tarp moterų sulaukia ir kompleksinės operacijos po nėštumo ir gimdymo. Natūralu, kad dėl biologinių procesų moters kūnas patiria mažesnius ar didesnius pokyčius, tačiau ne visos tuo lieka patenkintos ir nori susigrąžinti ankstesnes kūno linijas.

G. Uždavinytė-Šemetienė sako, kad tokios operacijos metu koreguojami visi įvykę kūno pasikeitimai: atliekamas krūtų pakėlimas, riebalų nusiurbimas, pilvo plastika, šalinamos atsiradusios strijos ir t. t.

- Reklama -

Svarbiausia – tinkamai pasiruošti ir suplanuoti

Kalbėdama apie operacijoms tinkamą laiką, „Kardiolitos klinikų“ gydytoja pabrėžia, kad vienas svarbiausių dalykų, į kurį reikia atkreipti dėmesį planuojant plastinę operaciją, yra reabilitacinis laikotarpis.

„Planuojant plastines operacijas svarbu pasirinkti tinkamą laiką, nes visas reabilitacinis laikotarpis po jų yra valstybės nefinansuojamas, t. y. jums nebus suteiktas nedarbingumas. Po didesnių operacijų reikia būtinai planuoti atostogas, kartais ir ilgesniam laikotarpiui“, – tęsia gydytoja.

Reabilitacinio periodo trukmė priklauso nuo operacijos metu atliktos intervencijos dydžio. Po paprastų operacijų, kuomet pažeidžiamas tik paodis, organizmas atsistato ir per 2 savaites. Gilesnių žaizdų, pavyzdžiui, po krūtų ar akių vokų operacijų, gijimas gali trukti iki mėnesio, o galutinis rezultatas pasimatyti tik po metų.

Be to, net pradėjus gyti ar iš pirmo žvilgsnio sugijus pooperacinėms žaizdoms rekomenduojamas gan ilgas neaktyvus, kupinas poilsio laikas, bent mėnesį vengiant aktyvaus fizinio krūvio, maudymosi viešuose telkiniuose. Gydytojai nerekomenduoja po operacijos planuoti bet kokių kelionių, nes slėgio pasikeitimai, ilgas sėdėjimas ir svetimos šalies klimatas gali sukelti komplikacijas.

Planuojant rekomenduojama atsižvelgti į sezoniškumą

Kalbėdama apie plastines operacijas gydytoja pabrėžia, kad joms ypač aktualus yra sezoniškumas –palankesnis užsiimti grožio procedūromis yra vėsus oras, nes tai leis kūnui lengviau ir paprasčiau gyti po invazinių operacijų.

„Siekiame maksimaliai gero rezultato, kad žaizdos sugytų gražiai ir galutinis vaizdas džiugintų pacientą. Vis dėlto pernelyg didelė šiluma turi didelę įtaką gijimo procesams: išauga infekcinių komplikacijų rizika, kaupiasi skysčiai, ultravioletiniai saulės spinduliai gali paskatinti rando suvešėjimą ar netgi išprovokuoti odos vėžį.

Be to, karštis po operacijos pacientui gali kelti dideli diskomfortą: priklausomai nuo atliekamos procedūros gali būti rekomenduojama net iki kelių mėnesių dėvėti kompresinę aprangą, todėl dėl didelio prakaitavimo šiuos specialius rūbus gali tekti keisti dažniau.

TOP naujienos

Nuo birželio 1-osios lauko renginiuose dalyvių skaičius bus neribojamas

Vyriausybė šiandien posėdyje pritarė naujiems karantino atlaisvinimams visame kultūros sektoriuje – nuo bibliotekų ir skaityklų iki masinių renginių. N24.lt - NAUJAS informacinis portalas! Didžiausia naujovė –...

Per savaitę Lietuvos policija šalyje išaiškino daugiau nei 9,5 tūkstančio pažeidėjų

Praėjusią savaitę, nuo pirmadienio iki sekmadienio, daugiau dėmesio buvo skirta greičio kontrolei, dirbo didesnės policijos pareigūnų pajėgos. Lietuvos policija, surengusi daugiau kaip 80 policinių...

Kaip padėti sergančiam vaikui? Paaiškino, kokių klaidų geriau nedaryti

Šaltuoju metų laiku sergamumas peršalimu ženkliai išauga, o užduotis, padėti sergantiems vaikams jaustis geriau, užgula tėvų pečius. Tačiau net ir turint gerus ketinimus, tėvams...

Perkeliamas Vilniaus šviesų festivalis – sugrįš šią vasarą po karantino saugiu metu

Trečiasis Vilniaus šviesų festivalis, turėjęs vykti 2021 m. sausio 22–25 dienomis, dėl karantino ir visuotinio saugumo perkeliamas į 2021 metų vasarą. Vilniaus gimtadienio proga...

Astrologinė prognozė vasario 28-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Ši diena panardins į svetimus rūpesčius arba painias santykių peripetijas. Kažkam prireiks jūsų pagalbos. Galite sulaukti netikėtumo iš asmens, kuriuo ypač domitės. Regis, į paviršių iškils tai, kas buvo uoliai slepiama. JAUTIS. Jums derėtų...

Nuo šiol galėsite apdrausti savo augintinį

Neseniai Lietuvos rinkoje atsiradusi nauja augintinių – šunų ir kačių – draudimo paslauga įgyja pagreitį: ja domisi ne tik fiziniai asmenys, bet ir bendrovės. Augintinių draudimo poreikį išaugino karantinas – namuose likę žmonės siekia...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS