6.1 C
Joniškis
2024 / 04 / 20

Kaip pasirūpinti savo auginamais gyvūnais karantino metu

Ar jau skaitėte?

Kačiukas. Nuotrauka Buenosia Carol iš Pexels.

Plintanti koronaviruso COVID-19 pandemija ir griežtėjančios karantino sąlygos šalyje stipriai keičia ne tik kasdienius visuomenės įpročius, bet ir netiesiogiai veikia įprastą mūsų augintinių gyvenimą. Todėl karantino metu namuose likę ar šalies savivaldybių administracijų nustatytose patalpose karantinuotis laikinai priversti asmenys turėtų iš anksto pasirūpinti, kad jų augintiniai būtų saugūs ir dabartinė situacija juos kuo mažiau paveiktų.

- Reklama -

Veterinarijos specialistai primena, kad visi naminiai ir ūkiniai gyvūnai turi būti laikomi ir prižiūrimi jų rūšį, amžių ir fiziologinius poreikius atitinkančiomis sąlygomis.

Gyvūnų laikymas namų karantino sąlygomis

Rekomenduojama iš anksto pasirūpinti pašarų, kraiko, gyvūnų laikymo vietų priežiūros priemonių ir kitų augintiniui dėl jo sveikatos būklės būtinų veterinarijos prekių atsargomis. Jų galima įsigyti tiek internetu, tiek veterinarijos vaistinėse, kurios vykdo veiklą. Be to, kaip ir žmonėms, taip ir gyvūnams svarbu, jog jie galėtų būti reguliariai vėdinamose patalpose.

Jei naminio gyvūno savininkas yra priverstas saviizoliuotis, jis turėtų susitarti su savo artimaisiais, kaimynais ar surasti tokias paslaugas teikiančią įstaigą, kuri galėtų laikinai pasirūpinti gyvūnu.

Karantino laikotarpiu dėl iškilusių gyvūnų sveikatos problemų su veterinarijos gydytoju visų pirma reikėtų konsultuotis telefonu ir laikytis jo duotų nurodymų, nebūtinas suplanuotas operacijas (pvz. kastraciją) kuriam laikui atidėti. Nors veterinarijos gydyklų veikla nėra uždrausta, gyvūnams turėtų būti teikiama tik būtinoji veterinarinė pagalba, atsisakant neprivalomų paslaugų (pvz.: kirpimo, maudymo, nagų karpymo ir kt.) ir laikantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) rekomendacijų veterinarinių paslaugų teikėjams, kurias galima rasti čia.

- Reklama -

Augintinių priežiūra, jei jo savininkui karantinuotis tektų ne namuose

Kiekvienas gyvūno laikytojas privalo iš anksto apgalvoti, kas ir kaip galėtų pasirūpinti jo augintinio priežiūra, jei susiklostytų neeilinė situacija ir tektų karantinuotis ne namuose.

Rekomenduojama pasitarti su šeimos nariais, kaimynais, draugais ar pažįstamais – ar jie sutiktų padėti tokioje situacijoje. Pasidomėti šunų viešbučių ar globos organizacijų galimybėmis priimti augintinį laikinai globai. Veterinarijos specialistai pataria palikti šiems asmenims ir visą su gyvūnu susijusią informaciją (skiepų knygutes, vaistus ir pan.).

Jei yra galimybė, artimųjų ar kaimynų reikėtų paprašyti pasirūpinti ir ūkiniais gyvūnais. Jei gyvūno savininkas išvežamas į gydymo įstaigą, o gyvena vienas – reikėtų nedelsiant informuoti savivaldybę ar seniūniją, teritorinį VMVT padalinį (nemokamu visą parą veikiančiu telefonu 8 800 40403, nurodant savo vardą, pavardę, gyvūnų laikymo vietą ir jų rūšį bei visą būtiną informaciją gyvūnų gerovei užtikrinti).

VMVT primena, kad Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos, Pasaulio sveikatos organizacijos, Prancūzijos maisto, aplinkos ir darbuotojų sveikatos ir saugos agentūros, Jungtinių Amerikos Valstijų ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, nei ūkiniai, nei naminiai gyvūnai neplatina koronaviruso COVID-19.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

TOP naujienos

Gydytojas įspėja sergančius celiakija: nepageidaujamą organizmo reakciją gali sukelti ir trupinėlis kvietinių miltų

Gliuteninė enteropatija, dar žinoma kaip celiakija – lėtinė autoimuninė uždegiminė plonosios žarnos liga. Nors pats sutrikimas šiuo metu nėra pagydomas, celiakija sergantys pacientai gali...

Vitaminų trūkumas žiemą – kaip natūraliomis priemonėmis stiprinti imunitetą?

Pajutę nuovargio simptomus dažniausiai griebiamės vitaminų pakuotės – noras sustiprinti imunitetą itin aktualus šaltuoju metų laiku. Tuo tarpu vaistininkai sako, kad maisto papildai nėra...

Gyventojai galės matyti, kur „nusėda“ ES pinigai

Pradėjo veikti nauja Europos Komisijos valdoma Kohesio atviros ir nemokamos prieigos platforma https://kohesio.ec.europa.eu/ , skirta pamatyti sanglaudos politikos pasiekimus. „Gyventojai man dažnai užduoda kausimą, kur „nusėda“ ES...

Horoskopai rugpjūčio 20 dienai

AVINASNešvaistykite taip sunkiai uždirbtų pinigų. Yra daugybė kitų būdų padaryti trokštamą įspūdį. nebūtina kiekvieną dieną vilkėti vis naują drabužį ir nuolat pietauti kavinėse bei...

Cukrus: ar būtina jį pašalinti iš savo mitybos?

Neseniai paskelbti mokslinio tyrimo rezultatai parodė, kad asmenys, gėrę daugiau cukrumi saldintų gėrimų – gaiviųjų gėrimų, vaisvandenių, sirupų, sulčių, saldintų karštų gėrimų, pieniškų cukrumi saldintų gėrimų, sportinių ar energinių gėrimų, dažniau sirgo vėžiu. „Tikėtina,...

Prisipirkote per daug duonos? Specialistas patarė, kaip išlaikyti ją šviežią ilgiau

Baimindamiesi koronaviruso Lietuvos gyventojai tuština maisto lentynas, ne išimtis – ir duona. Tačiau, priešingai nei kruopų ar makaronų, duonos gaminių galiojimo laikas – itin trumpas, todėl atsargų ilgam neprikaupsite. Kepyklų atstovai skatina atsakingai vartoti...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS