-2.2 C
Joniškis
2024 / 04 / 26

Ilgalaikio kaupimo per gyvybės draudimą sutartys: kokie sprendimai teisingiausi krizės akivaizdoje?

Ar jau skaitėte?

„Sodros“ duomenimis, vidutinė senatvės pensija trečiąjį ketvirtį siekė 483,67 euro. Dabartinių keturiasdešimtmečių pensijos greičiausiai bus dar kuklesnės. Lietuvoje buvo daug kalbama apie būtinumą senatvei kaupti papildomai. Kaupimas per trečiąją pakopą, įskaitant gyvybės draudimą, yra ilgalaikis įsipareigojimas sau pačiam. Per gyvybės draudimą žmonės vidutiniškai yra pasirinkę kaupti 36 metus, o per tokį laiką gali nutikti visko. Daugelis tų, kurie kaupia, šiandien susiduria su rekordines aukštumas pasiekusiomis energijos išteklių kainomis, brangstančiomis vartojimo prekėmis ir paslaugomis.

- Reklama -

Naujausia Lietuvos banko Lietuvos ekonomikos apžvalga nurodo, kad vartotojų pasitikėjimo rodiklis dar vasaros pabaigoje buvo artimas žemiausiam lygiui per pastarąjį dešimtmetį, o namų ūkių lūkesčiai dėl ekonomikos raidos per artimiausius metus blogiausi nuo pasaulinės finansų krizės laikų.

Kokie sprendimai šiame kontekste būtų teisingiausi turintiems gyvybės draudimo sutartis ar planuojantiems jas sudaryti?

Sprendimai turi būti racionalūs

Giedrius Rimša.
Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas.

Norint apsidrausti gyvybę, nereikia „milijonų“, svarbiausia nuoseklumas ir racionalus apskaičiavimas. Žinoma, norint šiandien gyventi iš palūkanų investicijos turi būti didelės, tačiau norintieji sukaupti pakankamą sumą pensijai dažnu atveju tam skiria nuo keliasdešimties eurų per mėnesį.

LGDĮA skaičiavimais, papildomai skiriant kaupimui 60-70 eurų per mėnesį, galima sukaupti pinigų beveik viso vidutinio atlyginimo dydžio pensijai. Tačiau svarbu suprasti, kad per kelerius ar keliolika metų pakankamai pinigų sukaupti nepavyks, nebent būtų kaupiama vartojimui po kelerių metų, o ne pensijai. Jai kaupti reikia nuosekliai visą gyvenimą, nuo pirmos iki paskutinės darbo dienos.

Kaupimas trečiojoje pakopoje per gyvybės draudimą leidžia turėti draudimą mirties ar kritinės ligos atveju. Draudimo sumas reiktų rinktis atsižvelgiant į šeimos poreikius, turimas santaupas bei kiek laiko išlaikomi šeimos nariai galėtų iš santaupų gyventi, taip pat galimas sumas gydymui ir reabilitacijai.

- Reklama -

Orientuojantis tik į įmokos dydį kyla rizika, kad bus pasirinktos per mažos sumos, tačiau pasirinkta draudimo suma turi būti realistiška, kad mėnesinė draudimo įmoka netaptų per didele ir nepakeliama našta šeimos biudžetui.

Branginkite senas sutartis

Visas gyvybės draudimo sutartis, kurias gyventojai sudaro būdami jauni ir sveiki, vadinu auksinėmis. Tokiu atveju visą draudimo laikotarpį jie mokės mažesnes draudimo įmokas.

Prieš sudarant sutartį, gyvybės draudimo įmonės vertina įvairias su konkrečiu asmeniu susijusias rizikas, pradedant sveikatos būkle, ir pagal tai priima sprendimą, ar klientas bus draudžiamas jo norimai sumai.

Su amžiumi atsiranda sveikatos bėdų, todėl jei pateikti duomenys rodo klientą turint kokių nors sveikatos problemų, jam gali būti pasiūlyta mažesnė draudimo suma, o jeigu su amžiumi atsiranda rimtų ligų, galimybės sudaryti gyvybės draudimo sutartį gali iš viso nebebūti.

Nebijokite tartis ir daryti sutarčių pakeitimus

Suprantama, kad keisti galima ne visas gyvybės draudimo sutarties sąlygas. Tačiau laikui bėgant žmonių gyvenimo situacijos ir poreikiai keičiasi, atsižvelgiant į jas galima keisti draudimo rizikas bei jų dydžius.

Taip pat, iškilus reikalui, galima pasinaudoti draudikų siūloma galimybe laikinai sustabdyti gyvybės draudimo įmokų mokėjimą.

Tam, kad sutarties pakeitimai geriausiai atitiktų jūsų poreikius, rekomenduočiau neatsisakyti kasmetinio susitikimo metu su savo asmeninių finansų konsultantu ir aptarti su juo svarbiausius klausimus.

Giedrius Rimša
Lietuvos gyvybės draudimo įmonių asociacijos prezidentas

TOP naujienos

Svarbūs ryšio pokyčiai palies visus: kas keičiasi ir kokių veiksmų būtina imtis nedelsiant?

2024 m. Lietuvoje keisis telefonų kodai – skambinant įprastą „8“ numerio pradžioje netrukus pakeis „0“. Aida Lumbytė, „Tele2“ produkto vadovė, primena, kad skambinti naudojant...

Iš kur 2024 metai valstybė gaus pinigų ir kam išleis, priimta biudžeto projektas

Antradienį Seimas priėmė kitų metų valstybės biudžeto projektą. Jį pasirašyti dar turės šalies vadovas Gitanas Nausėda. „Už“ 2024 metų šalies išlaidų ir pajamų planą balsavo...

Pasimetėte – kepimo popierius, folija ar kepimo rankovė? Skirtumai, kada kurį vartoti virtuvėje

Šaltuoju metų laiku orkaitė jungiama vis dažniau, ir neretam patiekalui prireikia papildomų maisto ruošimo medžiagų. Populiariausia jų – ne tik kepant, bet ir virtuvėje...

Kiekvieno šventinio stalo pažiba – marinuota silkė, kokios dar nesate ragavę: dietologė atskleidė, kiek jos galime suvalgyti

Artėjant Kalėdoms daugelis ima dairytis šventinių patiekalų receptų bei jų ingredientų. Vienas pagrindinių – marinuota silkė, be kurios neįsivaizduojami tradiciniai lietuviški Kūčių patiekalai. Gydytoja...

Lietuviai ruošiasi Visų šventųjų dienai ir Vėlinėms: kokios kapų žvakės šiemet populiariausios?

Likus porai savaičių iki Visų šventųjų dienos bei Vėlinių, lietuviai jau planuoja keliones po artimųjų kapines. Tai liudija nuo spalio pradžios prekybos centruose išaugę žvakių, žvakidžių bei dirbtinių gėlių pardavimai. Pasak „Rimi“ komercijos operacijų...

Piliečių iniciatyva dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo pradeda rinkti parašus

Piliečių iniciatyvinės grupės įstatymų leidybos iniciatyva dėl gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimo pradeda rinkti parašus. Balandžio 13 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išdavė rinkėjų parašų rinkimo lapus Lietuvos Respublikos piliečių reiškiamos įstatymo leidybos iniciatyvos dėl...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS