16.5 C
Joniškis
2024 / 07 / 05

Trūksta idėjų pusryčiams? Išbandykite gardų varškės omleto receptą

Ar jau skaitėte?

Vienas populiariausių pieno produktų – varškė, kurią galima valgyti tiek vieną, tiek naudojant kaip pagrindinį ar papildantį kitų patiekalų ingredientą. Anot „Rimi“ sveikatai palankios mitybos konsultantės, gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, varškė turėtų būti įtrauktą į kasdienį vaikų ir suaugusiųjų mitybos racioną, nes joje gausu žmogaus organizmui reikalingų baltymų, mineralų ir vitaminų. Varškė yra puikus pasirinkimas ir pusryčiams, todėl „Rimi“ kviečia išbandyti gardų varškės omleto receptą, kuris paįvairins jūsų pusryčių meniu.

- Reklama -


Anot gydytojos dietologės E. Gavelienės, pusryčiai yra svarbi kasdienės mitybos grandinės dalis: „Siekiant jaustis gerai, svarbu įtraukti į dienotvarkę pusryčius. Ryte, kaip ir kitu dienos metu, valgyti reikėtų neskubant, ramiai kramtant, mėgaujantis maisto skoniu. Nebūtina pusryčiauti vos tik pabudus – tai reikėtų padaryti per pirmas dvi ar tris valandas atsikėlus.“

Sveikatai palankios mitybos konsultantė teigia, kad pusryčių sotumą kiekvienas galime pasirinkti pagal suplanuotą dienos veiklą. Jei diena bus aktyvi ir fiziškai pusryčiai galėtų būti sotesni, o jų pagrindą turėtų sudaryti daugiau baltymų, šiek tiek riebalų ir angliavandenių turintys produktai, todėl varškė galėtų būti puikus pusryčių pasirinkimas. „Varškė – žmogaus organizmui reikalingų baltymų šaltinis. Kaip žinia, baltymai reikalingi visiems organizme vykstantiems procesams, todėl varškė galėtų būti vienas iš visaverčių pusryčių produktų“, – sako E. Gavelienė.

Ji priduria, kad visi pieno produktai, įskaitant varškę, yra reikalingi žmogaus organizmui dėl didelės biologinės vertės baltymų, mat jų sudėtyje yra puikiai subalansuotos nepakeičiamos aminorūgštys, taip pat dėl kitų naudingų medžiagų. „Varškėje gausu kalcio, yra polinesočiųjų riebalų rūgščių, vitaminų A ir D bei B grupės vitaminų. Varškė yra labai maistingas produktas, kuris gali praturtinti žmogaus mitybos racioną, todėl ją rekomenduojama valgyti bent 2–3 kartus per savaitę“, – rekomenduoja gydytoja dietologė.

Nors pieno produktai turi gausybę naudingų medžiagų, tačiau dažnai kalbama ir apie tai, kad ne visi žmonės gali juos toleruoti dėl pieno produktuose esančios laktozės. „Laktozė yra piene randamas cukrus, kurį organizme skaido laktazės fermentas. Tačiau šio fermento organizme gali trūkti. Jei pavartojus pieno produktų grupės gaminių jus apima nemalonūs pojūčiai pilve, tai gali būti ženklas, kad jūsų organizmas nepakankamai gamina šio fermento. Dažniausi laktozės netoleravimo simptomai yra bloga savijauta, susijusi su virškinimo sistema – pilvo pūtimas, viduriavimas. Tiesa, kai kam gali pasitaikyti ir retesni simptomai, pavyzdžiui, galvos skausmas“, – vardija gydytoja dietologė.

Visgi, E. Gavelienė pastebi, kad varškėje laktozės yra tik pėdsakai, todėl šis produktas, kaip ir visi rauginto pieno gaminiai, yra puikus pasirinkimas laktozės netoleruojantiems asmenims. „Varškė tinka asmenims, kurie netoleruoja laktozės, tačiau reikėtų nepamiršti, kad asmenims, kurie yra alergiški pieno baltymui, bet kuris pieno produktas, tame tarpe ir varškė, nėra tinkamas“, – primena specialistė.

- Reklama -

Perkant varškę parduotuvėje E. Gavelienė rekomenduoja rinktis liesesnę: „Riebesnėje varškėje daugiau sočiųjų riebalų rūgščių. Jų neturi būti gausu racione, o suaugusiems asmenims sočiųjų riebalų rekomenduojama su maistu gauti kuo mažiau. Todėl pirmenybė – liesenei varškei, o riebesnę reikėtų vartoti saikingai. Tiesą sakant, varškė galėtų būti visų žmonių kasdieninio vartojimo produktas.“

Pasak specialistės, varškę galima valgyti įvairiais pavidalais ir skaninti ją šviežiais ar džiovintais vaisiais, riešutais, sėklomis bei uogomis. Kaip bebūtų, nereikėtų pamiršti, kad papildomi priedai keičia ir valgomo patiekalo maistingumą.

„Rimi“ kviečia rinktis sveikus ir maistingus produktus, o pritrūkus idėjų pusryčiams – namuose pasigaminti gardų varškės omletą.

Varškės omletas „Kaiserschmarrn“

lengvas | 1–2 asm. | 15 min.

Patiekalui reikės:

  • 2 kiaušinių
  • 2 šaukštų miltų
  • 100 ml pieno
  • 1 šaukšto varškės
  • 1 šaukštelio cukraus
  • 1 šaukšto razinų
  • 1 šaukšto ghi sviesto
  • žiupsnelio druskos
  • cukraus pudros, uogų papuošimui

Gaminimo eiga:

  1. Razinas pamirkykite vandenyje mažiausiai 15 minučių.
  2. Kiaušinių baltymus atskirkite nuo trynių. Kiaušinių baltymus išplakite iki standžių putų su druska.
  3. Dubenyje sumaišykite kiaušinių trynius, pieną, miltus, varškę ir cukrų. Į masę labai atsargiai įmaišykite plaktus kiaušinių baltymus.
  4. Razinas nusausinkite. Jei dėsite dideles razinas, jas susmulkinkite.
  5. Įkaitinkite keptuvę (24 cm skersmens), išlydykite sviestą. Supilkite paruoštą masę į keptuvę, suberkite razinas.
  6. Kepkite omletą ant mažos kaitros, kol įgaus gražią auksinę spalvą, tada su mentele atsargiai apverskite. Omletą mentele suplėšykite į mažus, nelygius gabalėlius ir gerai apkepinkite.
  7. Iškeptą varškės omletą apibarstykite cukraus pudra, papuoškite uogomis.

TOP naujienos

Balandžio 8-oji, ketvirtadienis, 301 patarimas geram darbuotojui ir blogam

Balandžio 8-oji, ketvirtadienis, 301 patarimas geram darbuotojui ir blogam Balandžio 8-oji, ketvirtadienis, 15 savaitė. Saulė teka 06:37, leidžiasi 20:06, dienos ilgumas 13.29. Mėnulis (Delčia). Nauja audioknyga: „301 patarimas...

7 mitai apie cholesterolį ir jo reguliavimą

Aukštas cholesterolis – bene dažniausias sveikatos sutrikimas, kamuojantis tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones. Nepaisant to, visuomenėje vis dar sklando daugybė mitų, susijusių su...

Birželio 14-os dieną daug kur protarpiais palis

Šiandien pietinis ciklonas dar žada lietingus orus. Stiprės šiaurės vakarų, vakarų vėjas, dieną daug kur bus gūsingas. Birželio 14-os dieną daug kur protarpiais palis. Vietomis...

Pakeitus vieną įprotį galima smarkiai sutaupyti: ekspertas pataria kaip tai padaryti

Vasara – didžiųjų išlaidų metas. Dažnai šiuo metų laiku vykstame atostogų, skiriame lėšų papildomiems sodo rakandams ar tiesiog daugiau pinigų išleidžiame kavinėse ir restoranuose....

„Sodra“ paaiškina 10 dalykų apie ligos išmokas

Paskelbus karantiną ugdymo įstaigose daugiau nei 40 tūkst. tėvų kreipėsi į gydytojus ir gavo nedarbingumo pažymėjimus, kad galėtų prižiūrėti namuose savo mažamečius vaikus. „Sodra“ pateikia atsakymus į dažniausiai gyventojų užduodamus klausimus: 1. Kada išmoka bus pervesta...

Jei pabodo šašlykai: 3 idėjos nemėsiškiems, bet sotiems grilio patiekalams

Nors Lietuvoje vasara jau eina į pabaigą, tačiau karšti ir saulėti savaitgaliai leidžia mėgautis gamtos teikiamais malonumais. Prekybos tinklo „Maxima“ maisto gamybos ekspertė Brigita Baratinskaitė dalinasi 3 idėjomis, ką kepti ant laužo, jeigu šašlykai...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS