2.8 C
Joniškis
2024 / 04 / 19

Beveik kas antras dviratininkas ir paspirtuko vairuotojas – be šalmo

Ar jau skaitėte?

Naujausi tyrimai rodo, kad du iš trijų Lietuvos gyventojų važinėja dviračiais arba paspirtukais, tačiau beveik kas antras, naudodamasis šiomis transporto priemonėmis, nesideda šalmo. Draudikai atkreipia dėmesį, kad šylant orams auga ir traumų, susijusių su važiavimu dviračiu arba paspirtuku, skaičius.

- Reklama -

Lietuvos eismo dalyvių įpročius atskleidė draudimo bendrovės „Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa.

Nuotrauka iš Contributed.

Tyrimo duomenimis, 44 proc. Lietuvos gyventojų važiuodami paspirtuku arba dviračiu niekada nesideda šalmo, dešimtadalis šalmą naudoja kartais ir tik 6 proc. žmonių, važinėdami šiomis transporto priemonėmis, šios apsaugos priemonės niekada nepamiršta. Pastebėtina, kad dviračiais ir paspirtukais be šalmo dažniausiai važiuoja 20-34 metų asmenys.

„Nors traumų, patiriamų nukritus nuo paspirtuko, yra nedaug, lyginant su dviratininkų traumomis – triskart mažiau, pastebime tendenciją, jog jų daugėja. Pavyzdžiui, praėjusiais metais įvykių, susijusių su važiavimu paspirtuku, fiksuota net dukart daugiau, negu 2019 metais ir net 8 kartus daugiau negu 2018 metais. Priežastis akivaizdi – paspirtukai sparčiai populiarėja tiek kaip laisvalaikio, tiek kaip susisiekimo priemonė“, – sako „Gjensidige“ Žalų vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė.


Sudoku Online: Žaisti sudoku internete


Draudimo bendrovės statistika rodo, kad nukritus nuo dviračio ar nuo paspirtuko daugiau negu pusę visų traumų sudaro nosies, rankų ir kojų lūžiai. Tačiau nukritus nuo paspirtuko, dvigubai dažniau negu nukritus nuo dviračio, žmonės patiria lūpos, smakro, antakio, plaštakos žaizdų, kurias tenka siūti. Dar galima paminėti riešo, čiurnos patempimus bei nuskilusius ir sutraumuotus dantis. Paspirtukininkų žaizdos sudaro 24 proc., o dviratininkų – 14 proc. visų traumų.

„Vairuojantys paspirtukus žmonės turi būti itin dėmesingi, nes šylant orams dviračių takuose ir šaligatviais judėjimas tapo intensyvus. Labiausiai derėtų saugoti galvą ir rankas, tad patartume dėvėti šalmą, ypač važinėjant miesto centre. Taip pat labai svarbu laikytis saugaus greičio, nulipti nuo paspirtuko kertant perėją ir atidžiai stebėti aplinką. Nėra gera mintis važiuojant paspirtuku klausytis muzikos ar tinklalaidės per ausinukus, tai nukreipia jūsų dėmesį nuo kelio, kur reaguoti reikia sekundės tikslumu. Primename, kad elektrinių paspirtukų vairuotojams galioja tokios pačios kelių eismo taisyklės kaip dviratininkams“, – pabrėžia V. Katilienė.

- Reklama -

Tyrimo duomenimis, karantino laikotarpiu 12 proc. žmonių pradėjo dažniau važinėti dviračiais ir paspirtukais, tačiau trečdalis visų gyventojų per karantiną sumažino kelionių dviračiais ar paspirtukais kiekį. Karantino laikotarpiu kelionių šiomis transporto priemonėmis dažniausiai atsisakė 20-24 metų respondentai.

Pasak V. Katilienės, eismo saugumui itin svarbi pačių žmonių, vairuojančių paspirtuką, atsakomybė. „Nors ir kaip norėtųsi lėkti su vėjeliu, reikėtų rinktis saugų važiavimo greitį, vengti pavojingų manevrų ir pagalvoti ne tik apie savo pačių, bet ir kitų eismo dalyvių saugumą”, – pataria draudikė.

Ji atkreipia dėmesį, kad šalmas, kaip ir dviratininkams, elektrinių paspirtukų vairuotojams yra privalomas iki 18 metų. Tačiau saugumo sumetimais jį reikėtų dėvėti ir vyresniems.

„NielsenIQ“ Lietuvos gyventojų apklausa „Gjensidige“ užsakymu buvo atlikta apklausiant 1600 mūsų šalyje gyvenančių žmonių.

Jovita Aukštuolytė Minderienė
Komunikacijos vadovė Baltijos šalims

TOP naujienos

Lietuviui, dirbančiam atsinaujinančios energetikos srityje, atviros ir Malaizija, ir Šveicarija

Didžiausios pasaulyje užtvankos su asfaltine šerdimi projekto Albanijoje vadovas, grandiozinių hidroelektrinių ir vandens užtvankų Malaizijoje, Filipinuose, Laose statybų bei eksploatacijos ekspertas, Vytauto Didžiojo universiteto...

Horoskopai balandžio 3-ąjai

AVINASPirmoje savaitės pusėje užgriuvusi didžiulė finansinė atsakomybė gali priversti ieškoti kvalifikuotos pagalbos. Užmezgęs naują pažintį saugokitės likti pasyvus. Būkite protingas ir pasistenkite užsirekomenduoti kaip...

Horoskopai gegužės 3 dienai

AVINASNepamirškite, kad jūsų partneriai taip pat trokšta erdvės ir veikimo laisvės. Negadinkite sau ir kitiems ir taip jau nekokios nuotaikos. Būtų puiku, jei rastumėte...

Po šventinio maratono: 8 produktai organizmo atstatymui

Didžiosios metų šventės tapo iššūkiu organizmui, todėl pradedant naujuosius metus, vertėtų daugiau dėmesio skirti savo mitybai ir sugrįžti į sveikesnės gyvensenos vėžes. Įsidėmėkite aštuonis...

Mokesčių grąžinimo startas: ką užsienyje dirbusiems lietuviams atneš nauji metai?

Sausio 1-oji žymi ne tik naujus metus, bet ir naujas galimybes. Būtent nuo šios dienos užsienyje dirbę Lietuvos piliečiai gali pildyti mokesčių deklaracijas, galinčias sugrąžinti net ketverių-penkerių metų permokas iš daugybės valstybių Europoje ir...

Šiandien dar spėsite „Rimi‘ antienos įsigyti pigiau  – unikali maistinė nauda vienoje mėsos rūšyje

Nors antis puikiai tinka šventiniams patiekalams, namiškius tikrai nustebinsite po sunkios pirmadienio dienos pasitikę su marokietiška antienos kaserole. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė teigia, kad antienoje gausu būtinųjų aminorūgščių, be kurių nevyktų tinkamas raumenų atkūrimas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS